Blog

O reklamie w mediach.

Posted by on 22:48 in Marketing internetowy - reklama przyszłości ?, Wiadomości | 0 comments

O reklamie w mediach.

Reklama jest nieodzowną częścią każdych mediów. Jest tak dlatego, ponieważ pozwala zarobić właścicielom środków masowego przekazu, którzy udostępniają czas antenowy dla reklamodawców. Z drugiej strony reklamodawcy oferują usługi reklamy dla swoich klientów, którzy dzięki niej mogą dotrzeć ze swoją ofertą bezpośrednio do odbiorców. Jednak bardzo często odbiorcy, będący na końcu tego łańcucha są najmniej zadowoleni z zaistniałej sytuacji. dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta, ponieważ media są tymi reklamami przesiąknięte. Bardzo często czas ich trwania jest na tyle irytujący, że zaczynamy się denerwować, a reklamowane produkty z góry odrzucamy jako te, które przynoszą nam negatywne emocje. Właściciele mediów powinni przyjąć do wiadomości, że nachalna oraz irytująca reklama nie jest sposobem na zjednanie sobie widzów. Zrobić to można jedynie poprzez dobrze dobrany program, w którym różni odbiorcy znajdą coś dla siebie i to o ile audycje nie będą przerywane długimi blokami reklamowymi.
W pewnym momencie taka sytuacja była zmorą, szczególnie w stacjach telewizyjnych. Jako przykład można podać nie tylko długość wyświetlania reklam, ale także ich głośność, która była o wiele większa niż w przypadku emitowania filmu czy programu. Na szczęście taka sytuacja została dosyć szybko wyłapana przez odpowiednie służby kontrolne i zakazano stosowania większej głośności przekazu reklamowego przekazu. Wszystko jest dla ludzi, reklama także, ale tylko odpowiednie jej stosowanie przyniesie efekty.

I ty możesz być gwiazdą

Posted by on 22:47 in Być na szczycie | 0 comments

I ty możesz być gwiazdą

Dziś właściwie każdy z nas, każdy przeciętny, szary obywatel, ma szansę by zabłysnąć w mediach. Kiedyś, gdy była tylko telewizja i radio, w jednym i w drugim było na dodatek niewiele kanałów, media przeznaczone były tylko dla wybranych. W zasadzie puszczano tam tylko wiadomości i co najwyżej kilka programów rozrywkowych. W radiu oczywiście leciała jeszcze muzyka. Także reklama była wtedy o wiele rzadszym zjawiskiem. Tak więc, aby wystąpić w mediach, należało albo być artystą, albo bardzo dobrze się na czymś znać, tak abyśmy otrzymali zaproszenie do fachowego programu lub do wiadomości. Oczywiście miejsce było tam także dla dziennikarzy, ponieważ to oni tworzą media. Dziś, bez trudu, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, każdy może być gwiazdą. Przynajmniej przez chwilę. Oczywiście słowo gwiazda jest różnie rozumiane. Określają się w ten sposób osoby, które po prostu są bardzo znane. Można polemizować, czy pokazywanie się przed kamerą to już jest gwiazdorstwo. Tak czy inaczej, jeśli nie gwiazdą, to możesz być przynajmniej celebrytą. Jeżeli znasz się na czymś mniej lub bardziej możesz otworzyć swój kanał internetowy. Tak na prawdę, jeżeli nie znasz się zupełnie na niczym, także możesz to zrobić i być może staniesz się popularny. Ciężko zrozumieć, co dziś decyduje o tym, czy jest się promowanym w mediach czy nie. Zapewne jak zawsze, ważne są znajomości, nie jest to jednak raczej jedyna droga do sławy. Ważna jest także przebojowość, bezpruderyjność i determinacja, która pozwala przełamywać wszelkie bariery.

Negatywne informacje

Posted by on 22:47 in Czym są social media?, Logistyka | 0 comments

Negatywne informacje

Wyobraźmy sobie, że istnieje alternatywna rzeczywistość, w której media nie podają nam negatywnych wiadomości. Włączając wieczorny dziennik słyszymy o tym ile urodziło się dzieci oraz jakie sukcesy odnieśli różni ludzie. Nic natomiast nie słyszymy o żadnych katastrofach ekologicznych, nie ma także żadnych wiadomości o nowych wojnach. Czy chcielibyśmy, aby tak właśnie wyglądał nasz świat? Czy lepiej byłoby, gdyby media milczały w kwestii negatywnych wydarzeń? Oczywiście najlepiej byłoby, jakby na świecie nic złego się nie działo. Wtedy w ogóle nie byłoby problemu. Media musiałyby mówić tylko o dobrych rzeczach. Jednak czy wtedy ktoś by z nich w ogóle korzystał? Czy ludzie chcą słyszeć dobre nowiny? Prawdopodobnie, gdyby alternatywna rzeczywistość o której mowa na początku tekstu stała się rzeczywistością, w telewizji nie leciałaby żadna reklama. Dlaczego? Z tej przyczyny, że nikt by nie oglądał telewizji. A skoro nikt by jej nie oglądał, firmom nie opłacałoby się organizować kampanii reklamowych. Wydaje się, że taki świat byłby piękny, z drugiej jednak strony, chyba wcale go nie chcemy. Bo przecież uwielbiamy słyszeć o tragediach. Wiadomości o wypadkach i przeróżnych nieszczęściach obcych nam ludzi stały się dla nas codziennością. Już nawet nie czujemy specjalnie żalu i smutku, gdy słyszymy o kolejnych trupach. Bo przecież jak często można się umartwiać? Codziennie ktoś umiera, właściwie to każdego dnia umiera bardzo wiele osób, więc nie możemy martwic się losem każdego z nich. Ale w takim razie po co media mówią o nieszczęśliwych wydarzeniach?

Reklama w internecie i w telewizji.

Posted by on 22:45 in Marketing, Marketing internetowy - reklama przyszłości ? | 0 comments

Reklama w internecie i w telewizji.

Czy możliwe jest dzisiaj, aby reklama nie zatruwała nam życia? Nie ważne jakie media wykorzystujemy do poznawania wiadomości, zawsze są one mniej lub bardziej zakłócane przez reklamy. W telewizji rzecz jest oczywista. Reklama zabiera coraz więcej czasu. Kiedyś nie było ich tak dużo jak dziś. Obecnie, często dochodzi do tak chorej sytuacji, że reklamy w sumie trwają dłużej niż nadawane programy. Co więcej, reklamy występują już nie tylko w przerwach pomiędzy programami lub w przerwach w trakcie programu. Teraz produkty są promowane nawet bez przerywania programu. Chodzi tu o tak zwane lokowanie produktu. Gdy oglądamy serial lub film, bohaterowie na wizji wykorzystują produkty jakieś firmy. Czasami jest to do zniesienia, niekiedy jednak dochodzi do sytuacji, gdy cała scena powstaje tylko i wyłącznie po to, aby zareklamować na przykład ofertę operatora telefonii komórkowej. Sprawia to, że ludzie coraz mniej chętnie oglądają telewizję. Jednak czy reklama w internecie jest mniej uciążliwa? Jak już się rzekło, przecież wszystkie media zalewają nas reklamami. Jednak w internecie nie jesteśmy wobec nich bezbronni. Przynajmniej nie tak bardzo jak oglądając telewizję. Istnieją programy, które blokują wyświetlanie się reklam. Jest to narzędzie które ułatwia pracę w internecie, a także znacznie ją przyspiesza. Dla wielu ludzi funkcjonowanie w sieci bez blokady reklam jest dziś niemożliwe. Jednak niektóre strony internetowe, zdając sobie sprawę z poczynań internautów, nie zezwalają na korzystanie ze swoich witryn, jeżeli używamy programów blokujących reklamy.

Reklamy skierowane do dzieci

Posted by on 22:44 in Marketing, Marketing internetowy - reklama przyszłości ? | 0 comments

Reklamy skierowane do dzieci

Każda reklama, puszczana w telewizji, czy też wykorzystująca inne media, adresowana jest do konkretnego odbiorcy. To do kogo jest ona kierowana, zależy od tego jakiego dotyczy produktu oraz kto najczęściej go kupuje. To kim jest adresat, decyduje o tym kiedy reklama jest emitowana. Chodzi tu zarówno o porę dnia (lub nocy) jak i o to podczas jakich programów jest ona puszczana. Wiele mówi się o reklamach skierowanych do dzieci. Co prawda dzieci nie mają swoich pieniędzy, nie licząc kieszonkowych, to jednak są także adresatami reklam. Co prawda dzieci nie zarabiają, tak więc nie wydają też pieniędzy, ale mają duży wpływ na to, co kupują ich rodzice. Oczywiście reklama dla dzieci najczęściej dotyczy zabawek. Gdy dziecko zobaczy w telewizji zabawkę, która bardzo mu się podoba, nie przyjmuje do wiadomości, że rodzic nie ma pieniędzy lub ochoty, aby mu ją kupić. Tak więc wywiera presję na rodzicu. Pojawia się pytanie o aspekt etyczny reklam dla dzieci. Jest to grupa, która jest zdecydowanie najbardziej podatna na sugestię oraz manipulację. Tak więc wydaje się, że jest to bardzo nie w porządku, aby właśnie do dzieci adresować swoje reklamy. Zauważmy jednak, że podczas programów dla dzieci, emitowane są także reklamy dla rodziców. Wydawać by się to mogło bez sensu, ponieważ dorośli ludzie raczej nie czerpią przyjemność z oglądania bajek, także nie dociera do nich ta informacja. Okazuje się jednak, że rodzice bardzo często oglądają bajki razem z dziećmi. Nawet jeżeli nie oglądają, to znajdują się w tym samym pokoju w którym właśnie leci bajka.

Wysokie ceny

Posted by on 22:44 in CRM, Czym są social media? | 0 comments

Wysokie ceny

Obecnie często można słyszeć narzekania, jakie wszystko jest drogie. Naprawdę wszystko, poczynając od artykułów żywieniowych, kończąc na opłatach za media. Co krok docierają do nas wiadomości o kolejnych podwyżkach cen. Reklama, a właściwie propaganda, przekonuje nas, że jest to niezbędne. Jak się jednak okazuje, jest to zupełna nieprawda. Weźmy na przykład ceny benzyny. Zadziwiające jest to, że w krajach zachodnich, w których zarobki są o wiele większe niż u nas, niejednokrotnie za benzynę zapłacimy mniej niż w Polsce. Jest to efekt naliczania wielu dodatkowych opłat, z których pieniądze płyną do budżetu państwa. Argumentem państwa przy podwyższaniu tychże opłat jest potrzeba załatania dziury budżetowej. Twierdzą oni, że przecież pieniądze z budżetu i tak wracają do obywateli. Czy nie lepiej jednak byłoby zostawić te pieniądze w portfelach obywateli i pozwolić im samym nimi zrządzać? Przecież podatki za takie rzeczy jak właśnie benzyna, czy media, mogłyby być o wiele niższe. Zaoszczędzone pieniądze natomiast, każdy mógłby wydać wedle własnego uznania. O ile jednak, w ostateczności można by pogodzić się z wysokimi podatkami, to już niemożliwa staje się zgoda na ich ciągłe podwyższanie. Tutaj na prawdę ciężko znaleźć jakiekolwiek argumenty, które przekonywałyby, że zwiększenie podatków i akcyzy jest korzystne. Dodatkowo trzeba zauważyć, że za podwyższaniem cen na wszystkich w zasadzie produktach i usługach, nie idą wcale podwyżki pensji. Efekt jest taki, że społeczeństwo staje się coraz biedniejsze.

Dlaczego oglądamy telewizję?

Posted by on 22:43 in Nowy rodzaj handlu, Wiadomości | 0 comments

Dlaczego oglądamy telewizję?

Co najbardziej lubimy oglądać w telewizji? I czy istnienie telewizji ma w ogóle sens w dzisiejszych czasach? Przecież mamy internet, w którym jest o wiele więcej materiałów niż w telewizji. Co więcej, w internecie sami decydujemy co i kiedy oglądamy. Telewizja nie daje nam takiej możliwości. Programy emitowane są zgodnie z ramówką. Zawsze możemy zmienić kanał, jednak nadal mamy o wiele mniejszy wybór niż w przypadku internetu. Tak więc po co nadal oglądamy telewizję, skoro są inne, zdawać by się mogło lepsze media? Przecież to co dociera do nas z audycji telewizyjnych to w większości złe wiadomości i wszechobecna reklama. Mimo to, nadal włączamy odbiorniki i bezmyślnie się w nie wpatrujemy. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia. Starsze pokolenia nie miały dostępu do internetu, gdy były w młodym wieku, a telewizor to było dla nich spełnienie marzeń. Tak więc niełatwo jest im się od niego odzwyczaić. Jednak telewidzowie to nie tylko ludzie starsi. Wielu młodych ludzi, a także dzieci ogląda telewizję. Możliwe, że nauczyli się tego od swoich rodziców i dziadków, i także jest to kwestia przyzwyczajenia. Wydaje się jednak, że jest to zbyt proste wytłumaczenie. Prawdopodobnie w przekazie telewizyjnym jest coś, czego zdecydowanie brakuje w internecie. Co to takiego? Ciężko dokładnie to określić. Istnieje możliwość, że postaci przedstawiane w telewizji wydają się nam bliższe, i łatwiej jest nam się z nimi utożsamiać. Dlatego też chętniej ich oglądamy, ponieważ mocniej przeżywamy związane z nimi wydarzenia.

Tani sposób na skuteczną reklamę

Posted by on 22:43 in Być na szczycie, Logistyka | 0 comments

Tani sposób na skuteczną reklamę

Gdy prowadzimy własną firmę, musimy nauczyć się dobrze gospodarować własnymi środkami pieniężnymi. Tylko w taki sposób będziemy inwestować tylko w korzystne dla nas usługi. A jedną z nich może być reklama. Niestety, często sądzimy, że aby dobrze wypromować swój biznes, musimy przeznaczyć na ten cel sporą ilość pieniędzy. Na szczęście tak wcale nie musi być. Wbrew pozorom w tani sposób również da się uzyskać świetną reklamę.

Zwróćmy więc uwagę na media, za które wcale tak dużo nie zapłacimy. Może to być m.in. prasa. Ogłoszenie w gazecie na pewno nie będzie nas zbyt wiele kosztować. Zrezygnujmy po prostu z umieszczania reklam w popularnych, często kupowanych gazetach. Celujmy raczej w te nieco mniej znane, specjalistyczne magazyny. Wbrew pozorom jeśli umieścimy w nich wiadomości o swojej firmie, możemy sporo zyskać. Trafimy wtedy do pewnej niszy, czyli konkretnego grona naszych odbiorców. A oni być może staną się później naszymi klientami i zaczną korzystać z naszych usług.

Wspaniałe możliwości na wypromowanie biznesu daje nam również sieć. Taka reklama w internecie automatycznie trafi do ogromnego grona odbiorców. Co więcej, w sieci możemy promować się praktycznie za darmo. Wystarczy, że założymy dla swojej firmy osobną stronę internetową. Następnie umieśćmy na niej różne informacje związane z tematyką naszej firmy. Pamiętajmy, aby regularnie aktualizować taką stronę internetową. Dzięki temu nasi klienci zauważą, że staramy się o nich dbać i chętniej skorzystają z naszych usług.

Jak zareklamować swoją działalność?

Posted by on 22:42 in Czym są social media?, Logistyka | 0 comments

Jak zareklamować swoją działalność?

Jeśli chcemy, aby nasza firma dobrze się rozwijała, musimy ją stale reklamować. Tylko dzięki promocji będziemy w stanie zdobywać nowych klientów dla swojego biznesu. A to właśnie klienci w dużej mierze tworzą każdy biznes. To oni są odpowiedzialni za nasze zyski. Jak więc możemy ich zdobyć za pomocą reklamy?

Dobra reklama jest przede wszystkim efektowna. Tylko wtedy może stać się również efektywna. Jeśli więc chcemy dobrze wypromować swój biznes, musimy przeznaczyć na ten cel pewną sumę pieniędzy. Na reklamie naprawdę nie warto oszczędzać. Zacznijmy więc zbierać pieniądze na ten cel. Dopiero gdy uda nam się idealnie poszerzyć swój budżet, możemy przejść do wymyślania reklamy. Z pomocą przyjdą nam tutaj media. Do dyspozycji mamy telewizję, internet oraz prasę. Pójdźmy więc w którymś z tych kierunków. Jeśli nasza reklama ma zwracać na siebie uwagę, powinniśmy umieścić ją w telewizji. W ten sposób trafimy do szerokiego grona odbiorców, zarówno do młodych, jak i starszych osób. A im większe będzie nasze grono odbiorców, tym lepiej dla nas. W końcu każda z takich osób może być naszym potencjalnym klientem.

Oczywiście wiadomości o swojej firmie możemy umieszczać również w innych miejscach. Ważne jest tylko to, aby postawić przy tym na różnorodność. Próbujmy reklamować swój biznes w różnych mediach. Zacznijmy od internetu, a później przejdźmy do telewizji. Nie bójmy się również inwestować w promocję. To właśnie dzięki reklamie będziemy mogli stale poszerzać grono swoich stałych klientów.

Powtórki w procesie nauki

Posted by on 12:46 in Bez kategorii | Możliwość komentowania Powtórki w procesie nauki została wyłączona

Nauka to dość intensywne zajęcie. Wymaga od nas w pełni skupienia, zorientowania na cel, dużo silnej woli i wytrwałości. Często spychamy ją na dalszy plan, bo jest jedną z tych rzeczy, których pozytywnych rezultatów nie widzimy od razu. Może też być tak, że siedzenie nad książką i ciągłe powtarzanie regułek jest dla nas po prostu zupełnie nieciekawym zajęciem. I nie ma w tym nic dziwnego. To zdecydowanie jest nieciekawe zajęcie. Wcale nie uczy nas pasji, ciekawości, chęci poznawania świata. To z tego właśnie powinna brać się prawdziwa chęć nauki. Jednak często mówi się nam, że mamy się czegoś nauczyć, bo jest ważne i koniec kropka, a jak mamy odwagę w to wątpić, to jesteśmy dziwni i tyle. Czy napewno? Sami nauczyciele często nie do końca może nawet rozumieją, że aby nauka dla uczniów była ciekawa musi być pewnego rodzaju zabawą. Jeśli w czymś widzimy sens, robimy to chętniej. A to też jeszcze nie wszystko. Bo, aby zrobić coś skutecznie, musimy wiedzieć jak to zrobić. I co tutaj jest największym absurdem to to, że w szkołach po prostu wszyscy każą nam sie uczyć, ale nikt nie mówi jak to robić. A kluczem do skutecznej nauki są powtórki. Często trochę na opak je rozumiemy. Jakby mało nam było jeszcze siedzenia przed książkami za jednym razem, to musimy jeszcze takie spotkania z nauką regularnie powtarzać. To nie ma sensu i bardziej demotywuje niż w czymkolwiek pomaga. Prawda jednak jest taka, że ucząc się z wykorzystaniem powtórek i tak na całość procesu poświęcimy znacznie mniej czasu niż bez nich. Do tego wiedza, którą właśnie posiedliśmy będzie dużo bardziej trwała i zostanie w naszej pamięci na dłużej. Do tego nauczymy się z pewnością samodyscypliny i będziemy pozytywniej podchodzić do każdego kolejnego egzaminu. Skuteczna nauka daje nam też mnóstwo satysfakcji i spełnienia. Ucząc się regularnie, jakość wykonywanej przez nas pracy jest lepsza. Możemy się więc wtedy pozytywnie wyróznić na tle innych uczniów i uzyskać lepsze niż oni możliwości. To właśnie nauka buduje w nas wszystkie potrzebne nam później w życiu postawy. Dlatego warto włożyć w nią wysiłek, którego wymaga, a to wszystko zdecydowanie zaowocuje w przyszłości.